PARTIZAN je savladao Vojvodinu sa 2:1 u petom kolu doigravanja Superlige i sa nova tri boda izbio na čelo tabele fudbalskog šampionata Srbije.

Strijelci su bili Terzić u četvrtom i Rikardo u 41. minutu za domaćina, a Nešković u trećem minutu nadoknade za goste.

Napadač sa Zelenortskih ostrva stigao je tako do 26. gola ove sezone u Superligi, a 34. u svim takmičenjnjima i time je izjednačio rekord Sava Miloševića. Ostaje mu jedan gol da stigne Mateju Kežmana.

Partizan je mnogo lošije igrao u drugom delu zbog čega je nezadovoljstvo izrazio i trener crno-belih Aleksandar Stanojević u izjavi za Arenu sport posle utakmice.

Crno-beli sada imaju 92 boda, jedan više od večitog rivala koji svoj meč igra od 17 časova protiv Radničkog.

Vojvodina je zabeležila četvrti uzastopni poraz u Superligi i time definitivno ispala iz trke za plasman u evro-kupove preo lige. Ostaje joj nada da će u serdu na ovom istom stadionu odigrati mnogo bolje i iznenaditi istog ovog protivnika.